İstanbul’un En İyi 3 Yapı Denetim Firması Hangileridir?

Yapı denetim firmaları, binaların güvenirliğini denetleyen firmalardır. Bu firmalar aracılığıyla binaların, gerekli olan standartlara ne kadar uygun olduğunun tespiti yapılır. Bu kanun ülkemizde 15 seneyi aşkın süredir vardır. Bu kanuna göre yapılan her binanın, güvenilir olup olmadığının araştırması yapılmalıdır. Buna göre projenin devamına karar verilir veya değişiklikler yapılabilir.

Yapı denetim firmalarına bu konuda çok büyük görevler düşer. Bir binanın denetlenmesi ve onaylanması tamamen onların sorumluluğundadır. Yapı denetim süreci ilgili tüm illerde devam etmektedir. Hiçbir binanın bu süreci atlayarak meydana getirilmesi mümkün değildir. Mutlaka yapı denetim sürecinden geçmesi gerekecektir. Denetim firmalarının sağladığı pek çok faydalar bulunur.

  • Binalar yüzünden ortaya çıkan can kaybının önüne geçerler.
  • Kişilerin mal kayıplarını önlenmesini sağlarlar.
  • İnşaat sürecinin daha sağlıklı bir şekilde bitirebilirler.
  • Yapıları eksiksiz ve sorunsuz bir biçimde ortaya çıkartabilirler.
  • Binaları kanuna uygun bir biçimde ortaya çıkarırlar.
  • Dayanıklı ve sağlam binaların ortaya çıkarılmasını sağlarlar.
  • Ekstra masrafın önlenmesine yararlar.

Bu gibi faydaları bulunan yapı denetim firmalarının, ilk olarak can güvenliğini sağlamaya yönelik bir çalışma olduğunu söylemek gerekecektir. Daha sonra da binaların eksiksiz bir biçimde ortaya çıkması için çalışırlar.

yapı denetim uzmanları

Denetim firmalarından onay almayan projelerin ise hayata geçmesi söz konusu olmayacaktır. Bu yüzden inşaatı gerçekleştirecek olan yetkililer, bu süreçten bağımsız olarak hareket edemezler. İstanbul’da pek çok yapı denetim firması hizmet verir. Bu firmalar arasında alanında en iyisi olarak gösterilen 3 yapı denetim firması bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanır:

Elmas Yapı Denetim

İstanbul yapı denetim firması elmas yapı denetim, sektörde uzun yılların tecrübesine sahip olan yapı denetim firmaları arasında gelir. Bu şekilde inşaat firmalarının başvurması gereken, yapı denetim firmaları arasında gösterilmektedir. En iyi olarak bilinen firmaya online işlemler aracılığıyla ulaşmak basit olacaktır. Firmanın çalışma mantığı da diğer yapı denetim firmaları gibi gelişmekte olup, alanında beğenilen firmalar arasında sayılmaktadır. Elmas yapı denetim firmasına istanbulyapidenetim.net sitesinden  veya 0216 348 89 80 numarasından ulaşabilirsiniz.

Sismik Yapı Denetim:

Şirket 2000 yıllarından itibaren yapı denetim alanında hizmet vermekte olan firmalardan biridir. Alanda en iyi ve beğenilen firmalar arasında gösterilmiştir. 2000 yılı itibariyle ‘’A sınıfı yapı denetim’’ alanında belge alan ilk kuruluştur. Yapı denetim firması binaların gerekli kalite kontrollerini yapmak üzere, kanunun yayınladığı günlerden beri hizmet verir. Uzman kadrosu bulunan firma, İstanbul’da ve Kocaeli’nde ofisleri bulunur. Firmanın bilinen referansları arasında en büyük markaları görmek mümkün olacaktır. Dünden bugüne bunlara her geçen gün yenisini ekleyen firma, İstanbul’un en popüler firmaları arasında adını yazdırmıştır. Firmaya iletişim için, 0216 548 10 69 numarasını aramak yeterli olacaktır.

Işık Yapı Denetim:

Işık yapı denetim firması İstanbul’un en iyi yapı denetim firmaları arasında gösterilen bir firmadır. Üsküdar’dan hizmet vermektedir. Firma kanunun yayınlandığı 2000 tarihinden itibaren bu sektörün içindedir. Hizmetleri arasında projenin kalite kontrolü ve yönetilmesi vardır. Bu şekilde binaların geçerli standartlara sahip olup olmadığının, aşamalı kontrolünü yapar. Işık Yapı Denetim firmasına Çamlıca Üsküdar’da bulunan ofisinden ulaşılabilir. Bunun dışında firmaya ulaşmak ve soru sormak için 0216 481 55 95 numarasını aramak yeterli olacaktır.